Danışmanlık

Kurumunuzun / firmanızın süreçlerinde ihtiyaç duyduğu, genellikle kısa süreli olan spesifik bir hedefe yönelik, çeşitli uzmanlık alanlarında İş Başı Eğitim olarak da verilebilen Web ve Mobil Geliştirme, Veri Yönetimi, DevOps - SDLC - CI/CD - Agile/Scrum, IT Altyapı hizmetleridir.

Web, Mobil Geliştirme

Firmalar, sektördeki mevcut yazılımların firmaların yapısına, çalışma biçimlerine tam uyum sağlayamaması ya da kendi faaliyetlerine uygun bir hazır yazılımın hiç olmaması sebebiyle kendilerine özel, terzi dikimi bir yazılım ihtiyacı hissetmektedirler. BilgeAdam Teknoloji, uzman yazılım kadrosuyla firma ihtiyaçlarını analiz eder ve performans, güvenlik, kalite kriterlerini de gözeterek, bu ihtiyaçlara uygun, optimum yazılımlar geliştirilebilmesi için danışmanlık yapar.

.NET / Java Projeleri

BilgeAdam Teknoloji, danışmanlık hizmetinde müşterinin tercihini ve ihtiyaçlarını baz alır. Dolayısıyla ihtiyaca göre herhangi bir dilde uygulama geliştirmektedir. Ancak piyasada en çok tercih edilen diller olan Java ve C#, BilgeAdam Teknoloji’nin de yüzdesel olarak en çok uygulama geliştirdiği dillerdir.

Mobil Uygulama Geliştirme

BilgeAdam Teknoloji; iOS ve Android için Native uygulama geliştirme danışmanlığı vermektedir. Gerekirse ihtiyaca göre Xamarin vb. teknolojiler kullanarak, Cross-platform çözümler de geliştirmektedir.

Portal Çözümleri

SharePoint ürünü konusunda Micosoft'un Türkiye'deki en önemli iş ortaklarından biri olan BilgeAdam Teknoloji, SharePoint teknolojisi üzerinde analiz, tasarım, yazılım geliştirme, iş akışları tasarlama, entegrasyon ve versiyon geçişleri gibi birçok alanda danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Uygulama Destek

BilgeAdam Teknoloji’nin uygulama destek danışmanlığı, kurumunuzdaki uygulamaların son kullanıcı, iş ve yazılım geliştirici katmanlarında desteklenerek, hedeflenen iş çıktılarını üretmesine katkıda bulunur.

Veri Yönetimi

Veri yönetimi, verilen doğru bir yapıda tutulmasını, performanslı bir şekilde yönetilebilmesini ve hiçbir kesintiye uğramadan anlık olarak erişilebilmesini sağlayan çözümleri barındırır. Doğru yapılandırılan bir veri yönetimi mekanizması sayesinde şirket karar alıcılarının etkin kararlar alabilmelerini sağlayan çözümler sunulabilmektedir.

Data Platform (Veri Platformu)

Kurumların veri tabanlarının yönetimsel işlevlerinin yerine getirilmesi, veri tabanı tasarımı yapılması, veri tabanı performans çalışmalarının yapılması ve veri tabanı güvenliği gereksinimlerinin karşılanması konularında çözümler geliştirilen alandır. Aynı zamanda veri tabanı sistemleri için olmazsa olmaz ihtiyaçlardan olan yüksek erişilebilirlik ve felaketten dönme senaryolarının şirket kaynakları ile en optimum şekilde uygulanması, veri tabanı denetimi, veri tabanlarının izlenmesi, hataya sebep olan durumların tespit edilmesi ve düzenli bakımlarının yapılması da sunulan çözümler içerisinde yer almaktadır.

Business Intelligence (İş Zekâsı)

Şirketlerin ihtiyaç duydukları veri modellerinin tasarımının yapılması ve karar alıcıların efektif bir şekilde kullanabilmek için ihtiyaç duydukları raporlama sistemlerinin tasarlanması en önemli çalışma alanlarından birini oluşturmaktadır.

İş ihtiyaçlarına uygun veri ambarı tasarımının yapılması, ETL süreçlerinin tasarlanması ve çok boyutlu veri modelinin oluşturulması işlemleri ile hem kurumsal raporlama sistemlerinin ayağa kaldırılması hem de son kullanıcılar için kendi raporlarını kendileri oluşturabilecekleri self-service BI altyapısının kurgulanması sağlanabilmektedir.

Data Science (Veri Bilimi)

Veri bilimi alanında yapılan çalışmalar kapsamında IoT çözümleri, veri madenciliği/makine öğrenmesi (Machine Learning) projeleri, çok büyük miktarda ve hızlı bir şekilde stream olarak akan verinin analiz edilmesi ve gerçek zamanlı olarak raporlanması ihtiyacının karşılanması, NoSQL ve Big Data projeleri sunulan danışmanlıklar arasında yer almaktadır.

DevOps, CI/CD, SDLC, Agile/Scrum

Süreç Danışmanlığı hizmetlerimiz ile firmanızın yazılım geliştirme ve operasyon ekiplerinin iş yüklerini, modern otomasyon teknolojilerinin yardımıyla en aza indiriyor ve verimi artırıyoruz.

Microsoft TFS ve Atlassian ürün ailesi uzmanlıklarının yanında Microsoft Azure Gold Partner ve AWS Partner unvanları ile bulut çözümlerinde saha tecrübesine sahip dinamik ekibimizle her büyüklükteki şirketin, bugünün iş dünyasında rekabet edebilmek için gereksinim duyduğu dijital dönüşümleri gerçekleştirmesine destek oluyoruz.

Süreç danışmanlığı hizmetlerimize, ilk aşamada kurumun vizyonunu, stratejilerini ve kültürünü tanıyarak başlıyoruz. Bundan sonra verilmesi planlanan süreç danışmanlığı için mevcut durum analizi yapıyor ve ihtiyacı belirliyoruz. Bu bağlamda, kurumun yapısına ve büyüklüğüne bağlı olarak;

Yaşam döngüsü

Mevcut çalışma modelinin ve yaşam döngüsünün, kurum kültürüne, strateji ve hedeflere, yaygın kullanılan disiplinlere ve literatüre uyumluluğunun belirlenmesi

Uygulama

Kullanılan uygulama ve araçların tespit edilmesi, yetkinlik seviyeleri ve ne oranda verimli kullanıldıkları,

Proje

Projelerin, takımların ve süreçlerin uyumunun incelenmesi, varsa eğitim ihtiyacının belirlenmesi

Problemin Çözümü

Yaşanan zorlukların, hataya açık ve problemli noktaların tespit edilmesi, kök nedenlerin araştırılması gibi çalışmalar yapıyor ve ilgili birimlere raporluyoruz.

Bu çalışmanın ardından, ikinci aşamada, alanında uzman ekiplerimizce hem süreç iyileştirmeye yönelik önerilerde bulunuyor hem de DevOps, CI/CD, SDLC veya Agile/Scrum gibi dijital dönüşüm ve otomasyon yaklaşımları ile ilgili atılması gereken adımlar, kullanılması uygun olan ürün ve araçlar, nasıl bir kurgu ile ilerlenirse hangi sonuçların beklenebileceği ve değişim yönetimi gibi konularda bilgi paylaşımı ve raporlama yapıyoruz.

Üçüncü aşamada ise uygun bulut veya lokal teknolojileri kullanarak, ihtiyaç duyulan sistemi kuruyor ve süreçlere entegre ediyoruz. Mevcut iş yükünü bu yeni ortam üzerinde “otomatikleştiriyoruz.

IT Altyapı

BilgeAdam Teknoloji danışmanları, hizmet kalitesini ve başarısını en üst düzeyde tutmak adına IT altyapı çözümlerini aşağıdaki adımlara uygun şekilde uygular:

IT Altyapı Çözümleri

 • Kapsam ve Vizyon

  • Proje başlangıç toplantısı yapılır.
  • Projenin kapsamı ve vizyonu belirlenir.
  • Proje takımları oluşturulur.
  • Tüm takımların aynı hedefe koşmasını sağlayacak çözüm süreci başlatılır.
  • Kapsam ve vizyon, riskler ve proje planı dokümante edilir.
 • Planlama

  • Çözüm ile ilgili bileşenlerin planlaması yapılır.
  • Donanım, yazılım, standartlar ve yapılandırma bilgileri bu fazda netleşir.
  • Analizdeki ihtiyaçlar doğrultusunda çözümün planlaması dokümante edilir.
 • Geliştirme

  • Planlama fazında ortaya konulan çözüm geliştirilmeye başlanır.
  • Standartlara ve ihtiyaca uygun çözüm gerçek hayata geçirilir.
  • İhtiyaç doğrultusunda pilot yaygınlaştırma yapılır.
 • Kararlı Hale Getirme

  • Geliştirme fazında, pilot uygulamada çıkan sorunlar çözülür ve çözüm kararlı hale getirilir.
 • Yaygınlaştırma

  • Çözüm genele yayılır. Bilgisayar ağı altyapısında yaygınlaşma işlemleri gerçekleştirilir.
icon
ÇÖZÜM VE HİZMETLER
icon

ÜRÜNLER

İLETİŞİM KURUN

Çözüm, hizmet ve ürünlerimiz hakkında
detaylı bilgi için bizimle irtibata geçin.

BİZE ULAŞIN